صحافی در قم

صحافی قم

 

مجتمع صحافی جواهری بزرگترین و مجهزترین مرکز چاپ و صحافی قم

ماشین آلات صحافی و جلد سازی

دستگاه ها و تجهیزات صحافی کتاب

ماشین آلات جلد سازی

ماشین آلات صحافی

صحافی کتاب چیست؟

صحافی یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین قسمت پس از طی کردن فرآیند چاپ می‌باشد که از توجه ویژه‌ای در چاپخانه‌ها برخوردار است. به عبارتی آخرین مرحله تولید هر کتاب، کاتالوگ، مجله، بروشور و غیره، مرحله صحافی آن است. صحافی کتاب یا جلد کردن کتاب به عمل تا کردن، و کنارهم قرار دادن فرم‌های تاشده، ته‌دوزی، جلدگذاری و درنهایت برش کتاب گفته می‌شود.

انواع صحافی کتاب

صحافی کتاب انواع متعددی دارد که انتخاب روش و تکنیک مناسب آن به عوامل مختلفی از جمله هدف و کاربرد نهایی کتاب و بودجه‌ کارفرما بستگی دارد. از انواع صحافی می‌توان به صحافی چسب گرم، صحافی چسب سرد، ته دوخت، تا کردن، ته دوخت مفتولی، صحافی منگنه تخت، صحافی منگنه لوپ، پانچ، فنر پلاستیکی، فنر سیمی، ته بند پلاستیکی، ته بند اوراق چاپگر و غیره اشاره نمود. اما از مهم‌ترین انواع روش‌های صحافی که امروزه در مجتمع چاپ جواهری انجام می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود

صحافی منگنه‌ای

صحافی منگنه‌ای یکی دیگر از متداول‌ترین صحافی‌ها به ویژه جهت صحافی صفحات کم در چاپ کاتالوگ، بروشور، جزوه، دفترچه و امثال آن است. صحافی منگنه‌ای در دو نوع تخت و لوپ انجام می‌گیرد که این دو نوع در ظاهر با یکدیگر متفاوت، اما مراحل انجام آن‌ها یکسان‌اند. به صحافی منگنه‌ای صحافی مفتول نیز گفته می‌شود. به یاد داشته باشید که در صورت بالا‌بودن ضخامت و گرماژ صفحات چاپ‌شده، بکارگیری صحافی منگنه‌ای رایج نبوده و محصول مورد نظر از استحکام خوبی برخوردار نخواهد بود.

صحافی چسب سرد

چسب سرد از ماده رزین پلی اورتان تولید می‌گردد. شیوه کار صحافی چسب سرد و سرعت تولید آن همانند صحافی چسب گرم است با این تفاوت که این نوع صحافی پایدارتر بوده و از چسبندگی کشسانی قوی برخوردار است. نکته قابل توجه در این نوع صحافی این است که صحافی چسب سرد در گرما و حرارت فعال نشده و در سرما نیز نمی‌شکند.

صحافی چسب گرم

صحافی چسب گرم که یکی از متداول‌ترین روش‌های صحافی کتاب است، به صحافی حرارتی نیز شناخته می‌شود. این نوع صحافی پس از سرد‌شدن استحکام و ماندگاری بالایی به وجود می‌آورد و در نهایت کتابی محکم را در اختیار ما قرار می‌دهد. دلیل متداول بودن بکارگیری این نوع صحافی کتاب، سریع خشک‌شدن چسب گرم است. صحافی حرارتی نیازی به خشک‌کن ندارد و کیفیت آن بسیار بالا بوده به طوری که از آن در صحافی کاغذهایی با گرماژ بالا استفاده فراوان می‌گردد.

صحافی در مجتمع چاپ جواهری

 

مجتمع چاپ و صحافی جواهری با بهره‌مندی از دستگاه‌های بروز و با کیفیت چاپ و صحافی، قادر است تمامی خدمات صحافی سفارشات خود را در تیراژ بالا و به روش‌های مختلف و متداول صحافی برعهده بگیرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محصولی با کیفیت و مقرون به صرفه در اختیار مشتریان قرار دهد.

تمامی خدمات طراحی، چاپ و صحافی کتاب و دیگر اقلام چاپی در یک مجموعه بزرگ انجام شده و همین امر باعث شده تا هزینه‌های جانبی و برون سپاری سفارشات به حداقل برسد. شما می‌توانید متناسب با نوع سفارش و بودجه مد نظر هر یک از روش‌های صحافی بالا را انتخاب نمایید.

میزبان صدای گرمتان هستیم

09126531090